+389 2 3112 323 / +389 2 3112 334 / +389 70 333 713info@msfi.com.mk
МСФИ Советник
Од 23 Октомври 2012 година се зголемуваат цените на горивата

Цената на еуросуперот БС-98 се зголемува за половина денар по литар, а на дизелот и на екстра-лесното масло за домаќинство за 2, односно 2,5 денари

Регулаторната комисија за енергетика денеска одлучи цената на еуросупер 98 да се зголеми за 0,5 денари, односно на 85 денари за литар. Дизелот пак поскапува за 2 денари, така што ќе чини 73,5 денари за литар, а поскапува и екстра-лесното масло за домаќинство, чија цена се зголемува за 2,5 денари за литар. Непроменета останува цената на еуросупер 95. Единствено се намалува цената на мазутот.

  • Објавено на: 23/10/2012
Кориснички дел
Заборавено корисничко име или лозинка
Ве молиме внесете ја вашата email адреса. Корисничкото име и новата лозинка ќе ви бидат пратени по email.