+389 2 3112 323 / +389 2 3112 334 / +389 70 333 713info@msfi.com.mk
МСФИ Советник
Од 20 Ноември 2012 година се зголемуваат цените на горивата

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од 20 Ноември се  зголемуваат малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,12 отсто, односно бензините за 1,50 и 1,00, а дизелите за 0,50 денари за литар.

Со ова зголемување малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 80,00, а на ЕУРОСУПЕР БС-98  81,50 ден/лит. Со корекциите од полноќ ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се продава 72,50, а екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 61,00 ден/лит. Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 0,520 ден/кг и ќе изнесува 42,937 ден/кг.

  • Објавено на: 19/11/2012
Кориснички дел
Заборавено корисничко име или лозинка
Ве молиме внесете ја вашата email адреса. Корисничкото име и новата лозинка ќе ви бидат пратени по email.