+389 2 3112 323 / +389 2 3112 334 / +389 70 333 713info@msfi.com.mk
МСФИ Советник
Од 18 декември 2012 година дизелот поефтин за 1,50 денари

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата. Бензинот останува со иста цена, а дизелот ќе поефтини! Согласно нивната методологија за пресметка на цените на горивата, цените се намалуваат за 1.47 проценти. Цената на ЕУРОСУПЕР-95 останува 80,50 денари, а онаа на ЕУРОСУПЕР-98 82,00 денари  – односно исто како изминатите две седмици. Од денес, цената на ЕУРОДИЗЕЛ-от ќе изнесува 71,50 денари, односно 1,50 денари помалку.

Цените стапуваат на сила од вечерва на полноќ, а ќе важат следните две седмици.

  • Објавено на: 18/12/2012
Кориснички дел
Заборавено корисничко име или лозинка
Ве молиме внесете ја вашата email адреса. Корисничкото име и новата лозинка ќе ви бидат пратени по email.