+389 2 3112 323 / +389 2 3112 334 / +389 70 333 713info@msfi.com.mk
МСФИ Советник
Од 11 септември 2012 нови цени на горивата – бензинот и дизелот поевтинуваат

Согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика од 11 Септември 2012 година намалени се цените на горивата и тоа бензините поефтинуваат за 2 денари, а дизел горивата за 1 денар по литар.

 

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 86,5 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 88 денари за литар. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе изнесува 73,5, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 62 денари за литар.

 

  • Објавено на: 11/09/2012
Кориснички дел
Заборавено корисничко име или лозинка
Ве молиме внесете ја вашата email адреса. Корисничкото име и новата лозинка ќе ви бидат пратени по email.